Лабораторія біоетики і біобезпеки була створена 1 грудня 2016 року при відділі промислової власності  Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності за підтримки та за Наказом директора Інституту О. П. Орлюк.

Основною місією Лабораторії  є сприяння міждисциплінарному аналізу та науковому дослідженню результатів діяльності генної інженерії та  біотехнологій з точки зору об’єктів інтелектуальної власності, принципів моралі та гуманності, етики, біоетики, біологічної безпеки, а також розроблення механізмів впливу через систему інтелектуальної власності на доброчесність використання переваг, наданих патентним захистом, з метою забезпечення балансу інтересів патентовласників та соціуму в епоху інноваційної генетики.

Тематично робота Лабораторії охоплює весь спектр питань на перетині генної інженерії, біотехнології та законодавства про інтелектуальну власність, зокрема щодо питань біоетики, біобезпеки в галузях охорони здоров’я,  фармацевтики, фармакогеноміки, космецевтики, навколишнього природного середовища, сільського господарства, харчової промисловості, оборонної сфери з точки зору запобігання біотероризму з використанням живих організмів, питання «дизайнерської дитини» та патентування способів репродуктивних технологій та інших дотичних галузях.

Сьогодні основний напрям роботи Лабораторії присвячений розробленню неупередженого юридичного  та етичного аналізу найбільш актуальних питань сфери патентного захисту біотехнологій та результатів діяльності генної інженерії, питанням персоніфікованого лікування та персоніфікованих лікарських засобів. Також значна увага наділяється дослідженням фармакоцевтики, як майбутнього косметичних лікарських засобів. 

Лабораторію біоетики і біобезпеки в даний час очолює Василіса Писєва, здобувач ступеня кандидата юридичних наук, магіст права, фахівець права інтелектуальної власності. 

Ми зосереджуємо увагу на питаннях, які важливі сьогодні, від яких залежить завтра людини та благо майбутніх поколінь, через призму інтелектуальної власності та етики та шукаємо найбільш правильну відповідь на таке глобальне питання як визначення місця біотехнологій і результатів генної інженерії в системі права промислової власності.

Так, ще в 1963 році експертний комітет Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) зазначив, що "генетичні дослідження надають новий вимір роботи в галузі охорони здоров'я: це стосується не лише здоров'я та благополуччя людей, які зараз живуть, але й більшою мірою відносяться до здоров’я та благополуччя прийдешніх поколінь"(ВООЗ, 1964).

Нашим  гаслом є відомий вираз Дейла Карнегі «Наше сьогодні це завтра про яке ми потурбувались вчора».

 

 

ПИСЄВА Василіса 
Завідувач лабораторії 

   e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

   тел. 380 (44) 200-08-76  

 

Партнет лабораторії - Університет країни Басків (м. Більбао, Іспанія)  

  

НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР "NATIONAL PATENT DRAFTING WORKSHOP" 

Завідувач лабораторією В.Писєва на семінарі з питань складання патентних заявок

 

КОНФЕРЕНЦІЯ У ГАРВАРДСЬКІЙ ЮРИДИЧНІЙ ШКОЛІ 

Василіса Писєва взяла участь у конференції Центру Петрі-Флома з питань політики у сфері охорони здоров'я, біотехнології та біоетики при Гарвардській юридичній школі.


ПРОЕКТ "БІОТЕРОРИЗМ ТА БІОЗАХИСТ"

У межах співпраці лабораторії та керівника проекту bioterr.eu  Dr. Emilio José Armaza в журналі «Теорія і практика інтелектуальної власності» опубліковано наукову статтю з проблем фармакогеноміки та патентного права. 

 

Останні новини

 • 02
  груд. '19

  Інтелектуальна власність об'єднала наукові спільноти Києва та Дніпра

  28-29 листопада 2019 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інтелектуальна власність в Україні: проблеми та перспективи розвитку в інформаційному суспільстві» в інтернет-форматі «Київ-Дніпро».

 • 29
  лист. '19

  10 грудня. Всеукраїнська конференція з проблем інтелектуальної власності

  Продовжується подання заявок на участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Порушення у сфері інтелектуальної власності як підстава адміністративної, кримінальної та цивільної відповідальності», що пройде 10 грудня 2019 року в Науково-дослідному інституті інтелектуальної власності НАПрН України. 

 • 13
  лист. '19

  Авторське право у топ-індустріях

  9 листопада у Вищій школі адвокатури НААУ пройшов семінар «Авторське право і ТОП-індустрії», що мав на меті підвищення кваліфікації адвокатів та юристів, які практикують у сфері інтелектуальної власності. 

Анонс подій

Інтернет-конференція з проблем інтелектуальної власності

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua