28-29 листопада 2019 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інтелектуальна власність в Україні: проблеми та перспективи розвитку в інформаційному суспільстві» в інтернет-форматі «Київ-Дніпро».

Майданчики для наукових дискусій в режимі on-line спілкування дніпровських та київських науковці знаходились в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (м. Дніпро) та Науково-дослдіному інститутіінтелектуальної власності НАПрН України (м. Київ).

Захід об'єднав чималу кількість наукових та навчальних закладів, серед яких: 

м. Дніпро:

 • Придніпровська державна академія будівництва та архітектури 
 • Національна металургійна академія України 
 • Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» 
 • Дніпровський Національний Університет імені Олеся Гончара 
 • Науково-дослідний інститут енергетики ДНУ імені Олеся Гончара 
 • Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна 
 • Дніпропетровський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України (м. Дніпро);

м. Київ:

 • Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України
 • Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського
 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка
 • представники Генерального штабу ЗСУ та Головного управління Національної гвардії України полковник,к.т.н. Рамшов Д. В.,майор, к.т.н. Ясенко С. А. та полковник, с.н.с., к.т.н. Оністрат О. А.

На конференції з вітальним словом та доповіддю виступила директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України д.ю.н., професор, академік НАПрН України Олена Орлюк. Вона підкреслила, що головним завданням сьогодні є прийняття Національної стратегії у сфері інтелектуальної власності на період 2020-2025 років, як запоруки сталого розвитку економіки нашої країни, її вихід на європейський та світові рівні. Пані Олена привітала присутніх та побажала їм плідної роботи, закликала науковців до обговорення питань розвитку сфери інтелектуальної власності та надання пропозицій щодо ефективних реформ.

Від науковців Дніпра виступили Євсєєва Г.П. доктор наук з державного управління, професор, завідувачка кафедри УДІД  Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, яка привітала присутніх науковців і студентів та зупинилася на концептуальних проблемах захисту прав інтелектуальної власності, як головного важеля процесу розвитку національної безпеки. Кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри інтелектуальної власності та управління проектами Національної металургійної академії м. Дніпро Корогод Н.П. відмітила важливість таких заходів та окремо відзначила їх роль і вплив на якість освіти у цій сфері. Від Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» учасників конференції привітав к.т.н., доцент Хоменко В.Л. та висловив пропозицію  щодо подальшого проведення подібних заходів у м. Дніпро.

Учасників конференції привітала Ромашко А.С. к.т.н., доцент КПІ імені Ігоря Сікорського м. Київ. Вона відмітила, як ефективний, формат конференції та висловила надію про розширення аудиторії та залучення до заходу фахівців та студентів з інших міст України. Її підтримав к.т.н., доц. КПІ імені Ігоря Сікорського Литвин О.В.

На пленарному заході виступив старший офіцер відділу планування та координації технічних видів розвідки к.т.н., майор Ясенко С.А.. Він висловив, що формат спільного обговорення проблем практичної реалізації прав інтелектуальної власності в наукових установах Міністерства оборони України та Збройних Сил України ефективно вплине на стан раціоналізаторської та науково-технічної діяльності оборонного призначення. Висловив бажання подальшої сумісної роботи.

 З підтримкою широкого формату спілкування по проблемам розвитку сфери інтелектуальної власності, як системи забезпечення національної безпеки країни, виступив начальник служби застосування підрозділів ППО відділу ППО УБЗ Головного управління Національної гвардії України к.т.н.,с.н.с. полковник Оністрат О.А.

З установчою доповіддю «Формування ефективної системи зміцнення національної безпеки країни під впливом розвитку сфери інтелектуальної власності: теоретичний погляд.» виступив головний науковий співробітник економіко-правового відділу НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, доктор економічних наук, професор, академік АТН України та академік УАН,завідувач кафедри економіки, обліку та фінансів ІПО НУХ О.Б. Бутнік-Сіверський.

Після пленарного засідання відбулися секційні обговорення поставлених проблем. В НДІ інтелектуальної власності НАПрН України науковці працювали в секції «Інтелектуальна власність як складова системи забезпечення національної безпеки», де було заслухано 26 доповідей.

В Придніпровській державній академії будівництва та архітектури м. Дніпро працювало 3 секції, де в обговоренні взяли участь більше сорока представників університетів та наукових установ міста.

По завершенні роботи конференції організатори обговорили результати та висновки секційних засідань та домовились про подальший розвиток інтернет-формату та залученню фахівців та студентів з інших наукових та освітніх центрів України.

 

Останні новини

Анонс подій

Новинки бібліотеки

 

 

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua